Biel, czyli najbardziej ponadczasowa i uniwersalna barwa ścian, zachwyca lekkością i subtelnym urokiem. Dzięki swoim rozświetlającym właściwościom potrafi optycznie powiększyć nawet niewielką przestrzeń, harmonijnie współgrając z dodatkami w każdym stylu. Szeroka paleta kolorów off-white farby Tikkurila Optiva White daje możliwość wyboru delikatnych odcieni bieli, by z pozoru uniwersalnym ścianom dodać wyjątkowości i jak najlepiej wyeksponować kryjące się w naszych pomieszczeniach piękno.  

Delikatna, chłodna tonacja złamanej bieli Breeze z pewnością spodoba się osobom poszukującym wewnętrznego wyciszenia w swoim domu i równowagi. Taka barwa zadziała kojąco na wzrok, dzięki czemu dobrze sprawdzi się pokoju przeznaczonym do codziennego relaksu i odpoczynku. By jeszcze bardziej podkreślić klasykę aranżacji, możemy zdecydować się na stolik kawowy w stylu retro oraz wygodną kanapę w jasnym kolorze.

Odcień Lychee z kolekcji Tikkurila Optiva White to cieplejsza odsłona tradycyjnej bieli. Płynący z niego urok i lekkość będą pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie i codzienny styl życia, zapewniając pogodny początek dnia. Jeśli chcemy pokusić się o modny efekt kontrastu, sięgnijmy po kuchenne szafki w głębokich, ciemnych barwach – ten kolorystyczny akcent pozwoli zaznaczyć nowoczesne oblicze  pomieszczenia, dodatkowo wydobywając pastelowe nuty zawarte w kolorze ścian.

Jak wprowadzić do łazienki więcej naturalnego blasku? Wystarczy pomalować ją na świetlisty kolor Pearl. Ten kojarzący się z czystością i świeżością odcień zgrabnie skomponuje się z elementami w kolorze drewna, takimi jak podbudowa umywalki lub podłoga. Aranżacyjną swobodę pomieszczeniu nadadzą ciekawe dekoracje w postaci artystycznych zdjęć i wiszących lamp.

 

Więcej pomysłów na wnętrza skąpane w bieli można znaleźć na stronie: https://tikkurila.pl/wnetrza-w-tonacjach-bieli