Urzekają dyskretnym montażem i doskonale pasują do nowoczesnych kanonów aranżacyjnych, w których króluje prostota i minimalizm. Oszczędna forma uchwytów krawędziowych nie zdominuje frontów meblowych, za to podkreśli ich urok i doda stylu zabudowie kuchennej.  

 

Jeżeli chcesz urządzić kuchnię zgodnie z najnowszymi trendami wzorniczymi, zrezygnuj z masywnych uchwytów, zastępując je bardziej subtelnymi – montowanymi na krawędzi frontów. Ten detal potrafi całkowicie odmienić wizerunek zabudowy meblowej, która zyska bardziej nowoczesny i luksusowy charakter.

To niewątpliwie bardzo efektowne rozwiązanie, a przy tym pozwala zachować pełen komfort otwierania szafek i szuflad mebli. Uchwyty krawędziowe nie tylko ładnie wyglądają, ale są praktyczne i doskonale spełniają swoje zadanie. Ergonomicznie wyprofilowane uchwyty pasują do dłoni i są wygodne w codziennym użytkowaniu.

 

Dyskretny urok uchwytu

Lekkość i powściągliwa forma to charakterystyczne elementy, które wyznaczają styl aranżacji nowoczesnych kuchni w domu. Rezygnujemy w nich ze zbędnej dekoracyjności i zbyt dużej ilości elementów przyciągających uwagę, na rzecz starannie wyselekcjonowanych detali, które w szczególny sposób zaakcentują charakter wnętrza. Doskonale w tej roli sprawdzą się uchwyty krawędziowe. Chociaż mają ozdobny charakter, ich oszczędna forma doskonale pasuje do stylizacji utrzymanych w duchu eleganckiej prostoty. Montowane na krawędzi frontu, nie są tak wyeksponowane jak tradycyjne uchwyty, dlatego nie zdominują jego powierzchni, a jedynie dyskretnie podkreślą urok mebli.

Uchwyty krawędziowe to bardzo dobry wybór do minimalistycznych wnętrz kuchennych, ponieważ nie rzucają się w oczy i harmonijnie komponują z powierzchnią frontu, nie psując wrażenia czystej stylistycznie kompozycji  – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Delikatna forma uchwytów podkreśli ponadto nowoczesną linię mebli i wysmakowany styl aranżacji – dodaje projektantka.

Uchwyty krawędziowe można zamontować na krawędzi frontu od góry lub od boku, co dodatkowo uwydatni linie poziome lub pionowe i podkreśli linearność bryły mebla. Uchwyty będą jego dekoracją tylko pod warunkiem, że zostaną precyzyjnie dopasowane i zlicowane z frontem. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane, ponieważ od niego zależy ich jakość i trwałość.

Uchwyty mogą mieć różną budowę: półokrągłą lub prostokątną i ściętą pod kątem do wewnątrz, tworząc zagłębienie ułatwiające złapanie uchwytu. Pozwoli to dobrać najbardziej wygodną formę i odpowiednią do wizerunku mebli.