Konto osobiste to w dzisiejszych czasach podstawowy produkt z którego chętnie korzystamy na co dzień. Większość Polaków decydując się na rachunek bankowy oczekuje od banku dodatkowych funkcjonalności czy wręcz atrakcyjnych promocji. Czasy gdy dysponowaliśmy tylko jednym kontem i numerem rachunku już dawno minęły.

Obecnie posiadanie konta bankowego to coś normalnego, a statystyczny obywatel posiada ich nawet kilka! Wiele osób chce dobrze zarządzać swoimi finansami, rozdzielając swoje oszczędności i przychody do różnych banków. Część z pieniędzy przeznaczamy na bieżące wydatki korzystając z jednego rachunku, natomiast na innym gromadzimy środki przeznaczone na konkretny cel.

Atrakcyjne konta bankowe w Polsce

Czy aktualnie banki oferują dobre konta? Sytuacja jest bardzo dynamiczna, rynek finansowy w ostatnim czasie troszkę się skomplikował, nie oznacza to jednak, że nie brakuje ciekawych i atrakcyjnych ofert dla klientów. Dlaczego? Tak naprawdę, konto bankowe, to produkt jak każdy inny, dlatego banki starają się promować swoje rachunki i zapraszać do siebie jak największą liczbę klientów.

Niestety jak się okazuje, nie jest to takie proste. Duża konkurencja sprawia, że statystyczny klient czyli Ty ma bardzo szeroki wybór. Już sam fakt funkcjonowania na polskim rynku ok 15 rozpoznawalnych banków świadczy o tym, że muszą one ze sobą bardzo konkurować. Czym? Przede wszystkim jakością oraz jak się okazuje dodatkowymi parametrami.

Dzisiaj już nie wystarczy bycie „dobrym bankiem”, trzeba zaoferować swojemu klientowi jeszcze więcej, dlatego nie dziwią już nas takie dodatki do konta jak limit w koncie, czy karta debetowa. Obecnie oczekujemy czegoś więcej! Tak, poprawna aplikacja mobilna, bankowość internetowa, płatności zbliżeniowe. To wszystko ma być proste i wygodne. Właśnie takie funkcjonalności musi oferować dobre konto osobiste.

Dodatkowe funkcjonalności konta pożądane

Okazuje się jednak, że nawet posiadanie atrakcyjnych dodatków do konta to nie wszystko, trzeba dać klientowi coś więcej. Tak, i to jest dobra wiadomość! Pozyskanie nowego klienta czyli przekonanie np. mnie do skorzystania z nowego rachunku troszkę kosztuje. Przecież otwierając nowe konto, chcę mieć z tego jakąś korzyść.

Ten problem widzą banki, dlatego na rynku pojawiło się bardzo dużo ofert dla nowych klientów, które zawierają powitalne promocje. Na czym polegają dodatki promocyjne do konta? Otóż w zależności od oferty, możemy zyskać na otwarciu konta w banku. Przeważnie oferowana jest premia w wysokości od 100zł do nawet 300zł lub więcej za otworzenie rachunku oraz spełnienie dodatkowych zależności.

Zależności nie są skomplikowane, czasami jest to konieczność płacenia kartą debetową, wykorzystując określoną kwotę miesięcznie. W innych przypadkach to wymóg przelewania swojego wynagrodzenia lub określona wysokość wpływu na rachunek bankowy. Są to kryteria które dość łatwo spełnić!

Co więcej? Warto wspomnieć, że takie konto bankowe można otworzyć w prosty sposób. Dzisiaj cały proces dostępny jest online, wygodnie przez internet. Formalności są bardzo proste, ponieważ wymaga to wypełnienia formularza, potwierdzenia chęci otwarcia konta numerem telefonu, selfie lub konsultacją z doradcą. Te procesy zostały bardzo uproszczone, ponieważ nie mogą zniechęcać klientów!

Konta bankowe z promocją

Pieniądze trzymane w ręce.Przedstawiamy aktualne zestawienie dobrych kont bankowych gdzie obecnie obowiązują dodatkowe promocje. Dzięki temu możesz zyskać dodatkowe środki na swoje potrzeby. Warto z takich możliwości korzystać, szczególnie gdy potrzebujesz nowego konta lub po prostu chcesz „zarobić” parę złotych.