Suh Kyung Wook objął funkcję nowego prezesa Samsung Electronics Polska.

 

Suh Kyung Wook jest związany z firmą Samsung od lat. Ostatnie dwa lata spędził na stanowisku prezesa w Wietnamie, gdzie z powodzeniem rozwijał oddział technologicznego giganta na jednym z największych rynków w Azji Południowo-Wschodniej. Wcześniej, w latach 2015-2017 dowodził filią w Singapurze, a następnie na rok objął stanowisko szefa sprzedaży Samsung w południowo-wschodnim regionie Azji. W połowie grudnia wzmocnił oddział Samsung Electronics Polska.

 

„Jestem niezwykle dumny z możliwości dołączenia do polskiego oddziału firmy. Polska jest wspaniałym krajem z ogromnym potencjałem, przed którym stoją także spore wyzwania. Ostatnia dekada pokazała, jak istotny wpływ na rozwój gospodarki ma transformacja cyfrowa. Dziś sięgamy po kolejne zdobycze technologii – rozwijamy IoT i sztuczną inteligencję, oferujemy technologie, które ułatwiają życie, jednocześnie zapewniając użytkownikom maksimum bezpieczeństwa.  Mam nadzieję, że moja rola    jako nowego prezesa firmy, przyczyni się nie tylko do wzmocnienia pozycji Samsung  w Polsce. Wierzę w rozwój i umacnianie   gospodarki cyfrowej w kraju, dzięki inwestowaniu w innowacje służące wspólnemu dobru ” – powiedział Suh Kyung Wook.

 

Samsung obecny jest na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma należy do grona największych inwestorów zagranicznych prowadzących działalność w Polsce, wpisując się w krajobraz cyfrowej transformacji w kraju. Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED.